Фестиваль колісниць у серці Києва: запрошуємо на Ратга-Ятру на день міста

Індія в серці Києва: у День міста  вперше  на Хрещатику відсвяткують Ратга-ятру, фестиваль колісниць.

Давнє ведичне свято - Ратга-ятра, окрім Індії, щорічно проходить у багатьох  мегаполісах світу: Нью-Йорку, Лондоні, Берліні, Лос-Анжелесі, Амстердамі, Сіднеї, Сан-Франциско, Парижі, Барселоні та інших. У неділю,  26 травня, з 15:00 до 19:00, воно вперше відбудеться на Хрещатику в рамках святкування Дня Києва.

Наразі Україна переживає справжній бум цікавості до всього індійського. І це не дивно, адже будь-хто зможе знайти в ії багатій культурі щось для себе: чи то йогу, аюрведу, чи то васту, кулінарію або танці. Ведичне – це про здоровий спосіб життя, ненасилля, повагу до інших, розкриття свого потенціалу, служіння заради миру й добра. І, звичайно, це завжди яскраво  та весело!

Ратга-ятра - одне з найважливіших й найколоритніших свят Індії. Щороку в місті Пурі (штат Орісса, Індія) на його святкування збирається більше 500 000 людей. Уперше за межами Індії Ратга-ятра пройшла у Сан-Франциско в 1967 році, і відтоді вона є офіційним святом міста.

Центральний елемент ходи – «Ратга»,  пишно прикрашена колісниця у формі куполу, яку учасники дійства тягтимуть по вулиці за допомогою канатів. Це символізує шлях душі назустріч миру та любові. Вважається, що кожнному, хто візьметься за канат, пощастить у житті.
Колісниця, яку кияни побачать на день міста, має заввишки майже вісім метрів.  Її прикрашатиме  команда майстринь в день свята. Для цього будуть використовувати яскраві стрічки, намиста, дзвіночки, гірлянди з живих квітів  та фруктів, які під час ходи будуть роздаватись всім бажаючим.

Якщо у вас є питання, бажання взяти ексклюзивний коментар у організаторів події, отримати смачні тематичні сувеніри або навіть "перевтілитися" в учасника ходи, будь ласка, звертайтеся до
прес-секретаря Олега Лебідя за телефоном +38 (067) 631 89 89
або його помічниці Федоренко Ярини за телефоном +38 (093) 471 27 95.

 задати питання

Введіть Ваше питання